Reklama

Wielki tort

Wielki tort

27.07.2010
Czyta się kilka minut
Nasila się w Polsce debata o kształcie i strukturze mediów publicznych w związku z pracami nad nową ustawą, określającą ich organizację i funkcję.
P

Problem tym większy, że publiczna telewizja i radio zajmują aż połowę rynku. To fenomen na skalę (co najmniej) europejską. Ich właścicielem jest państwo, a dokładniej minister skarbu. Jednak minister niewiele może w mediach porządzić, bo liczne przepisy chronią je przed nim. Aby zmienić barwy polityczne władz w telewizji i radio publicznym, za każdym razem trzeba więc poprawiać ustawę. Tak jest i teraz. Platforma Obywatelska po raz trzeci próbuje znaleźć w Sejmie sprzymierzeńców. Choć rządzi od trzech lat, media publiczne kontroluje opozycja - PiS z SLD. W przyszłym tygodniu sytuacja może się zmienić, pod warunkiem, że zostanie przegłosowana tzw. mała nowelizacja, otwierająca drogę do wymiany zarządów i rad nadzorczych w spółkach mediów publicznych. Zawsze gdy dochodzi do takich sytuacji, podnosi się larum o zawłaszczenie publicznego dobra. Jednak upolitycznienie przekazu...

2022

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]