Reklama

Teleturniej

Teleturniej

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Mamy w TVP nowy teleturniej - konkurs na stanowisko prezesa i członków zarządu TVP SA, czyli “Wielką grę", “Randkę w ciemno" i “Szansę na sukces" w jednym. Łącząc go z nową ustawą medialną, stawką w teleturnieju jest przyszłość środków przekazu, a może i jakość demokracji w Polsce.
Z

Z kolei dla jego uczestników stawką są wysokie pensje i władza, jaką daje kierowanie firmą dominującą na polskim rynku mediów. Dla TVP jest nią być albo nie być telewizją towarzysko-partyjną. Społeczeństwo zaś walczy o odzyskanie telewizji publicznej.

W dniu, kiedy upływał termin składania dokumentów, w budynku przy ul. Woronicza 17 w Warszawie ustawiła się kolejka. 260 osób postanowiło ubiegać się o pięć miejsc w zarządzie TVP. Procedura jest dość skomplikowana i może trwać nawet cztery miesiące. Z 252 zakwalifikowanych kandydatów, każdy z 9 członków rady nadzorczej wybierze nie więcej niż trzy osoby na jedno z pięciu stanowisk. W sumie - nawet 135 chętnych. W następnym etapie członkowie rady wybiorą nie więcej niż 9 kandydatów na jedno miejsce. Ta grupa (może to być 45 osób) zostanie poddana ocenie firmy (wybranej w trakcie przetargu), przeprowadzającej...

12395

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]