Reklama

Ładowanie...

Teleturniej

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Mamy w TVP nowy teleturniej - konkurs na stanowisko prezesa i członków zarządu TVP SA, czyli “Wielką grę", “Randkę w ciemno" i “Szansę na sukces" w jednym. Łącząc go z nową ustawą medialną, stawką w teleturnieju jest przyszłość środków przekazu, a może i jakość demokracji w Polsce.
Z

Z kolei dla jego uczestników stawką są wysokie pensje i władza, jaką daje kierowanie firmą dominującą na polskim rynku mediów. Dla TVP jest nią być albo nie być telewizją towarzysko-partyjną. Społeczeństwo zaś walczy o odzyskanie telewizji publicznej.

W dniu, kiedy upływał termin składania dokumentów, w budynku przy ul. Woronicza 17 w Warszawie ustawiła się kolejka. 260 osób postanowiło ubiegać się o pięć miejsc w zarządzie TVP. Procedura jest dość skomplikowana i może trwać nawet cztery miesiące. Z 252 zakwalifikowanych kandydatów, każdy z 9 członków rady nadzorczej wybierze nie więcej niż trzy osoby na jedno z pięciu stanowisk. W sumie - nawet 135 chętnych. W następnym etapie członkowie rady wybiorą nie więcej niż 9 kandydatów na jedno miejsce. Ta grupa (może to być 45 osób) zostanie poddana ocenie firmy (wybranej w trakcie przetargu), przeprowadzającej...

12395

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]