Reklama

Wielkanoc w Watykanie

15.04.2009
Czyta się kilka minut
Tragedia w wyniku trzęsienia ziemi w L'Aquili i zbliżająca się pielgrzymka Benedykta XVI do Ziemi Świętej nadały ton tegorocznym obchodom Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Watykanie. Dzięki temu Wielkanoc w Watykanie obfitowała w symbole.
Błogosławieństwo Urbi et Orbi, Watykan, Wielkanoc 2007 r. /fot. KNA-Bild
B

Benedykt XVI nie marnował okazji, zachęcał do modlitwy i wsparcia ofiar tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło miasteczka Abruzji na początku Wielkiego Tygodnia - zginęło 289 osób.

Jak napisał Papież w liście do mieszkańców miejscowości najbardziej poszkodowanej, L'Aquili, wstrząs był odczuwalny w samym Watykanie. Papież natychmiast skontaktował się telefonicznie z miejscowym ordynariuszem abp Giuseppe Molinarim.

Po kilku godzinach na miejsce jechały już trzy samochody watykańskiej straży pożarnej z ekipą obeznaną ze speleologią, artykuły pierwszej potrzeby i specjalistyczny ekwipunek. Benedykt XVI wysłał też 500 czekoladowych wielkanocnych jajek dla dzieci w Abruzji i przekazał na ręce Molinariego pokaźną sumę pieniędzy (kwota nie została podana do publicznej wiadomości).

Papież obiecał, że odwiedzi mieszkańców Abruzji...

6891

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]