Reklama

Więcej niż plakat

Więcej niż plakat

02.05.2011
Czyta się kilka minut
Pośród dokumentów zaangażowanych w polityczną i gospodarczą sytuację globu szczególną uwagę przyciągają filmy bardziej osobiste, poszukujące iskry w świecie odhumanizowanym, poddanym terrorowi konsumpcji.
Kadr z filmu "Krew w twoim telefonie" / fot. Planete Doc Film Festival
C

Chyba nigdy dotychczas kino dokumentalne nie było tak bardzo żywotne - oto pierwsza refleksja, jaką przynosi zmasowany atak dokumentu podczas tegorocznego Planete Doc. Współczesny dokument nie tylko dociera tam, gdzie nasz wzrok nie sięga, nie tylko bywa sumieniem, współodczuwającym świadkiem bądź wyrafinowaną eseistyczną próbą, ale jeszcze z wielkim zapałem oswaja rozmaite nowe technologie, wydobywając z nich nieznany dotychczas potencjał.

Dotknięcie tajemnicy

Werner Herzog w swoim najnowszym filmie "Jaskinia zapomnianych snów", który będzie wydarzeniem tegorocznego festiwalu, korzysta z wynalazku 3D, by sfilmować jaskinię Chauveta, nietkniętą ludzką stopą od epoki kamiennej do 1994 roku, niedostępną dla zwiedzających. Wchodząc tam z kamerą, reżyser czuje się niczym barbarzyńca w ogrodzie albo wkradający się do...

11067

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]