Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wakacje w ciemnościach

Wakacje w ciemnościach

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Wrocławski festiwal słynie z kina, które wprowadza widza w emocjonalne darkroomy, estetyczne nisze bądź intelektualne labirynty, pozostawia go sam na sam z absurdem zła.
J

Jeśli gdzieś jeszcze drzemie duch dawnych Dyskusyjnych Klubów Filmowych, jeśli gdzieś jeszcze rozprawia się do świtu o tym, co najważniejsze, a przeżyte za pośrednictwem kina, to właśnie na festiwalach filmowych. We Wrocławiu podczas Nowych Horyzontów intensywność tych rozmów bywa większa niż gdziekolwiek indziej. Już drugą dekadę Joanna Łapińska i Roman Gutek, szefowie festiwalu, zarażają nas swoimi filmowymi odkryciami, których próżno szukać nie tylko w polskich kinach. Czasem są to odkrycia ekstremalne czy nawet w swojej dziwaczności odpychające, ale programowa rozpiętość wrocławskiego festiwalu jest tak ogromna, że mieści nieledwie wszystko: także powtórki z klasyki, retrospektywy mistrzów, tytuły z pogranicza innych sztuk wizualnych...

Otchłań i bunt

Zamiast czerwonych dywanów we Wrocławiu bardziej liczy się żywa...

12674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]