Reklama

Ładowanie...

W kręgu powtórzenia

25.10.2006
Czyta się kilka minut
Minęło po raz drugi sto dni tego samego rządu, po raz drugi z tej okazji odbyła się konferencja prasowa. Po raz drugi jest dobrze, po raz drugi rząd bierze się ostro do pracy, po raz drugi wiadomo, co o tym sądzi opozycja.
T

Ten akapit powinien zostać poprzedzony kawałkiem białej strony. Znaleźliśmy się wszyscy w klinczu interpretacyjnym, wszystkie słowa komentarzy zdają się słabsze od bieli milczenia, słabsze niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich miesięcy; narasta oczekiwanie, może nawet rozpaczliwe, by rzecz wypowiedzieć jakimś nowym językiem. Minął rok, czas zatoczył koło; w domenie faktów podstawowych wróciliśmy do sytuacji wyjściowej: rząd na nowo zaczął poszukiwać większości. Następnie, w ciągu paru tygodni zostały streszczone główne wydarzenia parlamentarne całego ostatniego sezonu, propozycja nowych wyborów, jej odrzucenie, znalezienie nowej, czyli tej samej większości. Aktorzy wydarzeń pozostają niezmienni, tylko chwilami, jak w przypadku debaty o samorozwiązaniu Sejmu, zamieniają się rolami. Trudno nie zauważyć z literaturoznawczego punktu widzenia, że struktura czasowa na scenie naszej...

8355

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]