Reklama

Upiory przeszłości: ciąg dalszy

Upiory przeszłości: ciąg dalszy

24.11.2009
Czyta się kilka minut
Publikujemy kolejne materiały dotyczące zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. Wskazują one, że o okolicznościach śmierci księdza wiedziało więcej osób, niż się sądzi - nie tylko z ówczesnego ministerstwa spraw wewnętrznych.
N

Niedawno minęła 25. rocznica mordu na ks. Popiełuszce. W PRL za winnych śmierci kapelana Solidarności uznano funkcjonariuszy SB: Adama Pietruszkę (skazanego za podżeganie) oraz Grzegorza Piotrowskiego, Leszka Pękalę i Waldemara Chmielewskiego (skazanych za zabójstwo). Ich proces z 1985 r. był manipulowany i nie wskazał wszystkich winnych. Po 1989 r. prowadzono kolejne śledztwa, aresztowano generałów SB Władysława Ciastonia i Zenona Płatka. Nie przyznali się; Ciastonia uniewinniono, a proces Płatka nie mógł się zacząć z powodu jego stanu zdrowia (Płatek niedawno zmarł). Dziś śledztwo w sprawie mordu kontynuuje IPN.

W poprzednim numerze "Tygodnika" opublikowaliśmy rozmowę z ówczesnym szefem MSW Czesławem Kiszczakiem o okolicznościach zamordowania księdza i list Adama Pietruszki, który kwestionował wypowiedzi Kiszczaka. Były minister twierdził np., że nic nie...

10440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]