Reklama

Teren zabezpieczony

Teren zabezpieczony

18.11.2019
Czyta się kilka minut
Zarówno w „Polsce A”, jak i w „Polsce B” trudno znaleźć uczciwych i niewinnych. Ale debiut Kruhlika nie stanowi epigońskiego wcielenia tzw. smarzowszczyzny czy szumowszczyzny.
Marek Braun jako aspirant Sławek Makowski w filmie „Supernova” CELESTYNA KRÓL / STUDIO MUNKA SFP / MATERIAŁY PRASOWE
W

W letni niedzielny poranek na wiejskiej drodze spotykają się Polski różnych prędkości i posiadające różne prawa jazdy. Reprezentacyjny samochód na warszawskich numerach uderza w matkę z dziećmi, sprawca ucieka z miejsca wypadku, a akcji ratunkowej towarzyszy inna, nie mniej nerwowa: tuszowania sprawy przed opinią publiczną. Kierowca jest bowiem znanym politykiem, w dodatku rzecz dzieje się na dwa miesiące przed wyborami.

Brzmi to sucho, tendencyjnie i jakże znajomo? Bynajmniej nie na ekranie. Debiutujący w kinie Bartosz Kruhlik (rocznik 1985), zachowując jedność czasu, miejsca i akcji, nakręca w „Supernovej” skomplikowany mechanizm dramatyczny. Robi to powoli i metodycznie, w wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym. Aż do finałowej eksplozji, czy raczej implozji sugerowanej w samym tytule.

Przy niewielkim budżecie, w 70 raptem minutach akcji, zagęszczone zostaje nie...

5611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Recenzja dobra, ale za dużo spojlerów!!!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]