Reklama

Ładowanie...

Telewizja, która podzieliła Amerykę

16.07.2019
Czyta się kilka minut
Fox News jest w USA opiniotwórczą potęgą. Poglądy jej widzów zbudowane są na wspólnocie emocji.
Russell Crowe jako Roger Ailes JOJO WHILDEN / SHOWTIME / MAT. PRASOWE
F

Fox News, zwłaszcza w opinii liberalno-lewicowych komentatorów, odpowiada za intensywność podziałów w amerykańskim społeczeństwie, jak i za zepchnięcie Partii Republikańskiej pod prawą ścianę – co skończyło się wyborem Donalda Trumpa na najwyższy urząd w państwie.

Dla konserwatystów, zwłaszcza tych bardziej populistycznych, historia stacji to krzepiąca opowieść o przełamaniu monopolu liberalnych mediów, reprezentujących wyłącznie punkt widzenia wielkomiejskiej, wykształconej Ameryki. W tej narracji Fox News jest przede wszystkim siłą, która wreszcie dała głos i przywróciła polityczną sprawczość przywiązanej do tradycyjnych, amerykańskich wartości „milczącej większości” obywateli spoza wielkich ośrodków wschodniego i zachodniego wybrzeża.

Na pewno Fox News okazał się wielkim sukcesem, nie tylko politycznym, ale również biznesowym. Choć kanał stanowi część News...

12045

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]