Reklama

Tarcza z tektury

Tarcza z tektury

10.02.2014
Czyta się kilka minut
Pablopavo: Kultura bywa schronieniem, ale nie wiem, na ile skutecznym. Słowo to jest tarcza, ale właśnie tekturowa. Kiedy ktoś naprawdę uderzy, okazuje się słabą ochroną.
Fot. Bartłomiej Muracki / KARROT KOMMANDO
B

BARTOSZ STASZCZYSZYN: Po premierze poprzedniej płyty, „10 piosenek” (2011), tłumaczyłeś pesymizm swoich utworów tym, że wszedłeś w smugę cienia.
PABLOPAVO:
Jakoś musiałem się wytłumaczyć. Kiedy ukazywało się „10 piosenek”, miałem znaczące 33 lata i poważne uderzenia pesymizmu.
Dziś ta smuga cienia gęstnieje?
Oczywiście, że gęstnieje. Ale nie ma dramatu. Pesymizm został oswojony i dziś traktuję go trochę jak stan permanentny, dlatego mniej się nim zajmuję.
Na nowej płycie znowu uśmiercasz swoich bohaterów...
Sam nie liczyłem, ilu bohaterów moich piosenek poległo tym razem, ale mówiono mi, że już nagrywałem płyty z większą liczbą trupów. Skoro tak dobrze idzie mi uśmiercanie swoich bohaterów, to może powinienem pisać kryminały.
Skąd tak wysoka częstotliwość zgonów?
Myślę, że...

9824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]