Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Paweł Sołtys jest pisarzem

Paweł Sołtys jest pisarzem

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Poruszał nas muzyką i tekstami swoich piosenek jako Pablopavo. Teraz osiągnął ten efekt w opowiadaniach zebranych w debiutanckim tomie „Mikrotyki”. Świetnym!
ŁUKASZ GIZA / AGENCJA GAZETA
W

W piosence „Generał” (z płyty „Tylko”, 2014) Pablopavo śpiewa: „Nikt ich nie kocha – zmarzniętych przed halą / więc ja ich pokocham koślawą piosenką”. Zapytany w jednym z wywiadów, czy czuje się głosem ludzi wykluczonych w Polsce, z właściwą sobie skromnością odpowiedział, że taka rola zdecydowanie by go przerosła. Niemniej zwrotki jego piosenek zaludniają przede wszystkim ci, z którymi przemiany ustrojowe i współczesny kapitalizm nie obeszły się łagodnie. O nich zazwyczaj milczy się w szerszych obiegach kultury: bezrobotni, emeryci, ludzie, którym nie starcza do pierwszego. Schemat artysty społecznie zaangażowanego też jednak do niego nie pasuje, gdyż zamiast stawiać diagnozy społeczne, Pablopavo woli wsłuchiwać się w historie z mniej modnych dzielnic miasta, aby podchwycić je i podać na nowo, po swojemu.

Reggaeman

Karierę muzyczną rozpoczął ponad dwie dekady temu, a...

12732

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]