Reklama

Władcy seriali

14.04.2014
Czyta się kilka minut
Uznani twórcy kina podbijają mały ekran. On zyskuje prestiż, oni – artystyczne możliwości. Serialową rewolucją rządzą jednak ludzie z drugiego szeregu.
Bohaterowie serialu „Zakazane imperium” Fot. HBO
T

Ta historia wydarzyła się naprawdę w Minessocie w roku 1987. Nazwiska tych, którzy przeżyli, zostały zmienione. Ale z szacunku dla zmarłych cała reszta została opowiedziana zgodnie z prawdą” – tymi słowami zaczynało się „Fargo” Joela i Ethana Coenów z 1996 r. Po osiemnastu latach niewiele się zmieniło – serialowe „Fargo”, które zadebiutowało właśnie w amerykańskiej telewizji FX, otwierają te same zdania (tylko rok 1987 zmienia się w 2006), a jego twórcy znów zabierają widzów do śnieżnej mieściny, gdzie miejscowy nieudacznik zaprzeda duszę, by spełnić amerykański sen.
Producenci serialowego „Fargo” zapewniają, że telewizyjna wersja filmu Coenów będzie czymś więcej niż tylko dziesięcioodcinkową wersją znanej historii, a na małym ekranie uda się stworzyć nową jakość.
Coenowie, którzy są producentami wykonawczymi serii, to kolejne gwiazdy zaanektowane w ostatnich latach przez...

10250

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]