Reklama

Przystań niespokojna

Przystań niespokojna

20.04.2015
Czyta się kilka minut
Słupki oglądalności nie są tu najważniejsze. Ale wynika z nich jasno, kto jest w Polsce pozbawiony uczestnictwa w kulturze. Ma za to TVP Kultura.
Na planie „Hali odlotów” – flagowego programu TVP Kultura, kwiecień 2014 r. Fot. Wojciech Olszanka / EAST NEWS
D

Dla jednych jest flagowym okrętem mediów publicznych, dla innych – listkiem figowym przykrywającym wstydliwą prawdę o kulturze w polskich mediach. Przez ostatnich dziesięć lat TVP Kultura stała się jednym z najciekawszych kanałów telewizyjnych w Polsce i instytucją wyznaczającą trendy i ożywiającą dyskusję o polskiej kulturze. Mimo że przez ostatnich dziesięć lat zmieniały się władze stacji i sposób myślenia o jej misji, TVP Kultura niezmiennie pozostawała jedynym miejscem w polskiej telewizji, gdzie można było obejrzeć najnowsze animacje, wybitne spektakle Teatru Telewizji, koncert rockowy i wykład o religiach świata.
W kanale kultury
Dziś TVP Kultura nie chce być wieżą z kości słoniowej ani spokojną przystanią dla inteligentów. – Próbujemy trafiać do widzów o różnych potrzebach i różnych kompetencjach kulturalnych. Nie obrażamy się na tych, którzy...

12785

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

TVP Kultura JEST dostepna np na Slowacji u jednego z dostawcy telewizji kablowej.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]