Reklama

Szpitale nadal w zapaści

Szpitale nadal w zapaści

09.10.2007
Czyta się kilka minut
Ze smutkiem przyglądam się dogasającemu strajkowi lekarzy. Przebieg protestu jest porażką nie tylko tego środowiska, ale również rządzących i nas wszystkich - pacjentów.
T

Tegoroczna fala strajków była wyniszczająca jak żadna poprzednia. Tego jednak nie widać z perspektywy newsa telewizyjnego. Czasami trzeba zatrzymać dysk z nagraniem, dłużej popatrzeć rozmówcom w oczy, a potem jeszcze raz wsłuchać się w ich głos bez gorączkowego formułowania w myślach kolejnych pytań. Oglądaliśmy strajk totalny. Porozumienia, które ostatecznie zawarli dyrektorzy szpitali z lekarzami, nie satysfakcjonują nikogo i bardziej przypominają zawieszenie broni niż pokój.

Niewyspani desperaci

Po całonocnym dyżurze, we środę 3 października o ósmej rano, wicedyrektor ds. medycznych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Tadeusz Kalbarczyk z niepewnością oczekiwał na przyjście zmiany. W nocy był jedynym lekarzem na całym oddziale kardiologicznym. Wszyscy zwolnili się z pracy. Dzięki temu, że dyżurował, nie doszło do...

10271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]