Reklama

Pacjencie, czy wiesz

Pacjencie, czy wiesz

12.05.2007
Czyta się kilka minut
W szpitalach przygotowanych do podjęcia strajku trudno odnaleźć atmosferę walki. Zawisło 10 tys. plakatów, rozdano trochę ulotek, ale wśród lekarzy dominuje raczej brak wiary w zmiany niż rewolucyjna determinacja.
fot. A. Kramarz
C

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, jeden z najbardziej ponurych szpitali w Warszawie, nawet z daleka przypomina ogromny kombinat. To miejsce żyje własnym rytmem, niezależnym od tempa miasta. Od siódmej rano przewijają się tu tysiące chorych. Karteczki, książeczki, numery, rejestracje i kolejne pomieszczenia, z których pacjenci przechodzą z rąk do rąk. Wszystko przypomina bardziej urząd niż klinikę, ale ten system rozładowuje atmosferę: w ten sposób ktoś może nie myśleć, po co tu przyszedł.

Najpierw długa kolejka do rejestracji. Chory winien mieć, oprócz karteczki z kodem paskowym, książeczkę ubezpieczeniową. Nie wszyscy mają: a to ktoś zapomniał, a to komuś się zniszczyła tak, że nie można odczytać nazwiska. Ale panie w rejestracji nigdy nie odmawiają przyjęcia. Ostrzegają tylko, proszą, aby donieść ją w ciągu trzech dni. Oni prawie...

11841

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]