Reklama

Szkolenie z internetu

Szkolenie z internetu

08.06.2015
Czyta się kilka minut
Platforma chce odzyskać internet – doniosła „Rzeczpospolita”.
U

Uczestnik partyjnego spotkania w Jachrance zdradził dziennikowi słowa szefowej partii, która miała mówić o zatrudnieniu przed wyborami stu internetowych hejterów – do krytykowania PiS. Później było tylko gorzej: rzeczniczka rządu tłumaczyła w radiu, że chodzi o pracę z politykami partii, by swobodniej czuli się w internecie oraz by „po przeszkoleniach byli aktywni i zachowywali się jak hejterzy”…
Pierwszy wniosek z tego łańcuszka wpadek jest prosty: wzór „debata równa się hejt i podstęp” polscy politycy opanowali w takim stopniu, że recytują go bez zastanowienia. Szef kampanii Andrzeja Dudy zapytany przez portal naTemat o udział internetowych trolli w minionych wyborach nawet nie zaprzeczał.
Wniosek drugi? „Stare partie zupełnie nie zauważyły nowej rzeczywistości, rozgrywającej się poza telewizjami, w których istnieje ich świat” – mówi w tym numerze „TP” Robert Raczyński z Ruchu Kukiza.
Gdy zwolennicy rockmana żyją i robią politykę w sieci, politycy PO przechodzą „szkolenia z internetu”. Od tej informacji młodzi wyborcy, do odzyskiwania których ruszyła PO, mogą najwyżej pęknąć ze śmiechu.
Te „wirtualne” wpadki potwierdzają, że partia rządząca jest na równi pochyłej. Jak najbardziej realnej. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Przemysław Wilczyński / Fot. Grażyna Makara
Dziennikarz działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w tematyce społecznej i edukacyjnej. Jest laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej i – wraz z Bartkiem Dobrochem...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]