Czyja połowa będzie większa

Czynnikiem, który przechyli szalę tych wyborów, mogą okazać się sieci społeczne. To one mogą przesądzić o tym, komu uda się przejąć wyborców kandydatów, którzy odpadli.

Reklama

Czyja połowa będzie większa

Czyja połowa będzie większa

06.07.2020
Czyta się kilka minut
Czynnikiem, który przechyli szalę tych wyborów, mogą okazać się sieci społeczne. To one mogą przesądzić o tym, komu uda się przejąć wyborców kandydatów, którzy odpadli.
Spotkanie zwolenników i przeciwników Andrzeja Dudy na jego wiecu wyborczym, Lublin, 15 czerwca 2020 r. JAKUB ORZECHOWSKI / AGENCJA GAZETA
O

Od ćwierćwiecza żadne wybory nie były tak wyrównane i niespokojne. Obserwujemy dwie drużyny szarpiące za dwa końce napiętej liny. Na razie nieskutecznie. Słychać okrzyki – te bojowe, kierowane do własnej drużyny, i te obelżywe, w stronę przeciwników. Dziwnie z tym współgrają przymilne uśmiechy kandydatów. Są kierowane pod adresem nielicznych jeszcze niezdecydowanych, za który koniec liny chwycić. To paradoks, że choć ogólne napięcie jest tak wysokie, wyrównane siły obu obozów sprawiają, że głos tych nielicznych zyskuje na znaczeniu. Remisu przecież nie przewidziano.

Tę równowagę stworzył splot przyczyn. Dostrzeżenie niektórych wymaga spojrzenia dekady wstecz, inne pojawiły się przed kilku laty. Niektóre – w kilku ostatnich tygodniach.

Dekady

Ciągle nie dość przypominania, że współczesne społeczeństwo przestaje się dzielić na prawicę i lewicę w ich...

18907

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

o wyniku wyborów przesądzą machlojki i oszustwa, doły PiS-owskich aparatczyków ośmielone i zachęcone idącymi z góry przykładami głosowań do pożądanego skutku, w swoim gronie jak w słynnej 'sali kolumnowej' czy unieważniania wyników niekorzystnych, dziś już całymi garściami biorą w komisjach wyborczych co się 'im należy' z dostępnej puli przekrętów

Dlatego właśnie zamierzam zgłosić się jeszcze na męża zaufania u Trzaskowskiego, żeby przynajmniej przy liczeniu głosów utrudnić mafii fałszerstwa. Owszem, jest strach przed zakażeniem koronawirusem, ale powiedziałem sobie, że tak trzeba. W całym kraju brakuje wciąż obserwatorów w prawie 4,5 tys. komisji. Zachęcam gorąco do zgłaszania się! (https://trzaskowski2020.pl/mezowie-zaufania)

Szacun. Zgłosiłabym sie, ale z moimi dolegliwosciami nie wytrzymalabym kilkunastu godzin w pogotowiu. Moze i lepiej, bo w razie machlojek zareagowałabym w sposób wykraczajacy poza... etc.

Zaświadczenie odebrane ;)

Dziękuję za bardzo trafne spostrzeżenia w artykule, szczególnie dotyczące sieci społecznych. Pozdrawiam serdecznie.

Dzisiejsze komunikaty RCB, wysłane na wszystkie telefony prywatne w Polsce, to nie jest dozwolona prawem agitacja profrekwencyjna. Wiadomości informujące o pierwszeństwie w kolejkach zostały skierowane tylko do trzech wybranych grup, z których zdecydowanie najliczniejszą są wyborcy po 60-tym roku życia, gdzie wyraźną przewagę poparcia ma Duda. Jest to jednoznaczne zachęcanie do głosowania na kandydata rządowego! Inną bulwersującą kwestią jest to, że rządowy system służący do ostrzegania przed niebezpieczeństwem został wykorzystany do celów politycznych. Co więcej, minister zdrowia nie ma ustawowych uprawnień do regulowania pierwszeństwa w kolejkach wyborczych. Jego działania w tym kierunku są zwyczajną uzurpacją władzy.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]