Reklama

Rewolucja godności

Rewolucja godności

31.05.2015
Czyta się kilka minut
Jeśli PiS postawi na modernizację polskiej prowincji i obietnicę zasypania przepaści między uprzywilejowanymi a nieuprzywilejowanymi, jesienne wybory wygra w cuglach. Będzie to też koniec marzeń o polskiej lewicy i otwartym społeczeństwie.
Demonstracja z okazji Dnia Prekariatu, Warszawa, 23 maja 2015 r. Fot. Tomasz Gzell / PAP
M

Młodzi wyborcy stali się polityczną sensacją ostatnich tygodni. Przede wszystkim za sprawą spektakularnego sukcesu Pawła Kukiza. W drugiej turze blisko 60 proc. jego elektoratu zagłosowało na Andrzeja Dudę. To dzięki ich głosom, a także dzięki wsparciu części wyborców PSL, zwolenników kandydatów skrajnej prawicy – Grzegorza Brauna, Janusza Korwina-Mikkego i Mariana Kowalskiego (w sumie ponad 4,5 proc. głosów!) – kandydat PiS wygrał wybory.

Wypalenie elit czy społeczna zmiana
Zdaniem specjalistów komentujących te wyniki tak silny głos sprzeciwu młodych jest dowodem na bijącą wręcz w oczy arogancję obozu władzy, nieumiejętność sprawnej komunikacji Platformy Obywatelskiej z młodym pokoleniem, oderwanie się elit rządzących od rzeczywistości przeciętnych polskich rodzin, a nawet wypalenie większości dzisiejszych polityków, bez względu na polityczną opcję....

8902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zdaje się, że autor myśli, że sytuacja na rynku pracy i pendolino tylko w wielkich aglomeracjach wynika z faktu, że rządzą nami źli politycy, zdrajcy. Kiedy władzę zdobędą dobrzy politycy, patrioci prawdziwi, to oczywiście wszystko zmienią. To jest tak proste i łatwe, jak programy partii i obietnice wyborcze. I oczywiście wielka wiara w możliwości polityków; wiara co prawda pasująca do profilu pisma, ale czy aby właściwie lokowana...?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]