Reklama

Szkoła życia

Szkoła życia

31.07.2017
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki: Trzeba mieć duszę koczownika. Rozstawiam namiot, jutro go zwijam, idę dalej… A poza namiotem mam jeszcze wspomnienia.
Spotkanie z cyklu „Dorwać mistrza” zorganizowane przez wydawnictwo Znak, styczeń 2012 r. GRAŻYNA MAKARA
A

Anna Goc: Nie chciałeś rozmawiać o tych sześciu latach milczenia.

Ks. Adam Boniecki: Byłoby to niestosowne. Nie chcę, żeby mój powrót do mediów odbył się w stylu z tego dowcipu: „i wtedy wchodzę JA. Cały w bieli”. No i nie chcę, bo chodzi też o moją wspólnotę zakonną, z którą przez cały ten czas czułem i czuję więź. W zakonie takie rzeczy się zdarzają, są jakoś wkalkulowane w ślub posłuszeństwa. Jestem dość leciwy, a z wiekiem coraz łatwiej się rozróżnia, co jest absolutnie ważne, a co względne.

Od kogo się tego nauczyłeś?

Chyba od mamy. Choć ani mnie, ani mojemu rodzeństwu nie udzielała wielkich nauk, to widzieliśmy, jak żyła. Kiedy pod koniec wojny gestapo aresztowało i rozstrzelało mojego ojca, została z nami pięciorgiem. Cierpiała straszliwie, lecz nie straciła wiary, że wszystkim ostatecznie kieruje Bóg. Wkrótce potem przepadło właściwie...

18090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Piękne wspomnienia..dziękuję

Wiesz....taki namiot...

:)

schowana jest odrobina sentymentu. To dobrze, tak myślę. Miał ksiądz wspaniałych rodziców, ja też.

Podobne teksty

Abp Wiktor Skworc, Błażej Strzelczyk
Abp Grzegorz Ryś, Błażej Strzelczyk
Abp Alfons Nossol, Artur Sporniak

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]