Reklama

Szept opowieści

Szept opowieści

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Orhan Pamuk: Czytanie i pisanie nigdy się nie kończą. Nasze umysły składają się z tekstów, a zatem nasz stosunek do świata polega na nieustającej lekturze. Patrzeć znaczy tyle, co czytać.
Fot. Grażyna Makara
O

Od 22 do 28 października trwało w Krakowie największe w Polsce święto literatury – Międzynarodowy Festiwal im. Josepha Conrada, którego współorganizatorem jest „Tygodnik Powszechny”. Kilkudziesięciu pisarzy z całego świata, tłumy czytelników, dyskusje, wykłady, wieczory autorskie, spektakle, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, performanse – wszystko to połączone jednym impulsem: bezgraniczną miłością do literatury i wiarą w jej egzystencjalną, społeczną, a także polityczną moc. Głównym wydarzeniem Festiwalu było spotkanie z tureckim prozaikiem, laureatem Nagrody Nobla, Orhanem Pamukiem, które przyciągnęło do Auditorium Maximum UJ przeszło tysiąc osób. Grzegorz Jankowicz: W swoich książkach wielokrotnie odnosi się Pan do Josepha Conrada. Jedno z trzech mott do „Śniegu” pochodzi z jego powieści „W oczach Zachodu”. Zdanie to brzmi: „Jako człowiek...

17585

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]