Reklama

Szansa na wielkoduszność

Szansa na wielkoduszność

12.09.2016
Czyta się kilka minut
A może będzie tak, że po śmierci będziemy musieli naprawiać to, co za życia zdążyliśmy zepsuć? Może na tym właśnie będzie polegało piekło?
P

Prorok Amos mówi przecież: „Przysiągł Pan na dumę Jakuba: »Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków«”. To znaczy tego wszystkiego, co spowodowało tyle nieszczęść, krzywd, bezmiaru cierpienia. Po co miałby Bóg, który jest Ojcem, pamiętać nasze paskudne myśli, słowa i uczynki? Po co miałby rozliczać nas z tego, cośmy zaniedbali? Czy tylko po to, by skazać sprawców, w gruncie rzeczy każdego z nas, na nigdy niekończącą się karę?
Skoro my, ludzie, sprzeciwiamy się karze, która byłaby tylko odwetem, czyż Boże serce ma być twardsze od ludzkiego? Skoro matka potrafi towarzyszyć dziecku aż na szubienicę, czyżby miłość Boga Ojca nie dorównywała ludzkiej? Czy Bóg oraz ci, którzy tylko dzięki Jego uprzedzającej miłości są z Nim, mogliby się cieszyć wieczną szczęśliwością, gdyby tuż pod bokiem jęczeli z bólu ich bliscy lub ktokolwiek inny? Wiemy, że jedynie Bóg jest wieczny i tylko On...

3017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]