Reklama

Ładowanie...

Sankcje nie zakończą wojny, ale osłabią Putina

28.02.2022
Czyta się kilka minut
Największy ból mają zadać Kremlowi restrykcje finansowe oraz gospodarcze. Najpierw konsekwencje poczują rosyjscy obywatele – ci, którzy już teraz stają w długich kolejkach do bankomatów.
Protest „Stop bierności Zachodu” przed konsulatem Nimiec, Gdańsk, 25 lutego 2022 r. / FOT. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
N

Na drugą inwazję Rosji przeciwko Ukrainie – drugą po tamtej pierwszej, z roku 2014 – Zachód odpowiada nieporównanie bardziej stanowczo.

Decyzje ogłoszone już w jej pierwszych dniach przez pojedyncze państwa, a także sojusze, jak również firmy oraz instytucje dotyczyły i konkretów, i symboli. Niemcy wstrzymają certyfikację gazociągu Nord Stream 2. Unia Europejska pierwszy raz w historii sfinansuje zakup broni (właśnie dla Ukrainy). ­Turcja zamknie cieśniny Bosfor i Dardanele dla rosyjskich okrętów wojennych. ­Norwegia wycofa swój – wart 1,3 bln dolarów (sic!) – fundusz majątkowy z inwestycji na rosyjskim rynku. Firmy kurierskie UPS i FedEx nie będą dostarczać przesyłek do Rosji. Samoloty Aerofłotu nie polecą już nad Europą. Chwaląca Putina znana ­sopranistka Anna Netrebko nie zaśpiewa już w ­nowojorskiej Metropolitan Opera. Mieszkańcy Ohio i Ontario nie kupią już rosyjskiej...

4149

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]