Reklama

Ładowanie...

Rany i plastry. Co nowego obejrzeć na VOD

02.12.2022
Czyta się kilka minut
Zaangażowany dokument, pokazywany od lat na festiwalu Watch Docs, potrafi zmieniać świat, a przynajmniej tych, którzy chcą go oglądać i o nim rozmawiać. | ANITA PIOTROWSKA POLECA, CO ZOBACZYĆ, W KAŻDY WEEKEND
Kadr z filmu „Silent Love” / FOT. MATERIAŁY PRASOWE
K

Ktokolwiek zobaczy nagradzany „Syndrom Hamleta” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, inaczej spojrzy na młode pokolenie Ukraińców, nazywane „dziećmi Majdanu”. Bo choć dziś są zjednoczeni w walce ze wspólnym wrogiem, nie stanowią monolitu. Widzimy, jak podczas przygotowań do szekspirowskiego spektaklu wykuwa się projekt nowej Ukrainy. Jest też szansa, że po seansie filmu „Silent Love” realne problemy związków jednopłciowych przemówią wreszcie do nieprzekonanych.

  • 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie, MOJEeKINO, 2–11 grudnia
  • Kolekcja specjalna Watch Docs (nieodpłatnie), Player, od 12 grudnia do końca tego roku

Reżyser Marek Kozakiewicz towarzyszy z kamerą mieszkającej na polskiej wsi parze lesbijek i walce jednej z nich o prawo do opieki nad osieroconym bratem. Żaden polski film...

6161

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]