Reklama

Ładowanie...

Co nowego obejrzeć w weekend na VOD

21.10.2022
Czyta się kilka minut
Ów słodko-gorzki film, aktualny i szczególnie nam bliski w czasie wschodnioeuropejskiej „wędrówki ludów”, posiłkuje się gatunkiem kina drogi, a ten zawsze wyrastał z tęsknoty za wolnością| ANITA PIOTROWSKA POLECA, CO ZOBACZYĆ W KAŻDY WEEKEND
Materiały dystrybutora
I

Iran jest więzieniem, a z pewnością dla reżysera Jafara Panahiego, który od czerwca tego roku ponownie przebywa w areszcie, już nie tylko domowym. Mimo zakazu przez ostatnie lata nadal kręcił filmy, m.in. nagrodzony niedawno na festiwalu w Wenecji „Niedźwiedzie nie istnieją”. Tymczasem w jego ślady poszedł syn Panah, którego świetny debiut „W drogę!” opowiada, czym – w sensie emocjonalnym, rodzinnym, egzystencjalnym – jest przymusowa ucieczka z kraju. I robi to zupełnie innym tonem niż Asghar Farhadi w swoim głośnym „Rozstaniu”.

  • „W DROGĘ!” – reż. Panah Panahi, Iran 2021, HBO Max

...
6226

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]