Reklama

Radość pilnie potrzebna

Radość pilnie potrzebna

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Czasem trzeba zapomnieć o zmartwieniach. To również rola Światowych Dni Młodzieży – mówią młodzi brytyjscy katolicy.
Fot. Archdiocese of Westminster
T

Tylko pięć minut spaceru dzieli stację metra King’s Cross St. Pancras od siedziby Westminster Youth Ministry, wspólnoty młodych z największej parafii katolickiej Londynu. Tu, w niskim murowanym budynku na zapleczu kościoła i szkoły podstawowej, akcja „Kraków 2016” trwa już od wielu miesięcy. Cel: przygotować do lipcowej wizyty w Polsce 200 młodych pielgrzymów.

– Nie mogę się doczekać spotkania z Franciszkiem – mówi Rebekah Curran, pracująca tu wolontariuszka. – Gdziekolwiek jest, ten papież zawsze zaraża optymizmem. Chciałabym, żeby w lipcu pomógł nam uwierzyć, że w świecie jest więcej światła niż ciemności.

– Choć media nie poświęcają Światowym Dniom Młodzieży tak wiele uwagi jak np. piłkarskim mistrzostwom Europy, myślę, że ta impreza ma o wiele większy wpływ na ludzi – dodaje James Kelliher, który koordynuje londyńskie przygotowania do imprezy.

Jest...

4650

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]