Reklama

Wielkie odliczanie

Wielkie odliczanie

26.07.2015
Czyta się kilka minut
Dokładnie za rok do Krakowa przyjadą dwa miliony katolików z całego globu. Sprawdziliśmy, jak wyglądają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.
Pole Miłosierdzia, miejsce przyszłego spotkania młodzieży z Franciszkiem, Brzegi k. Krakowa, 22 lipca 2015 r. Fot. Michał Kuźmiński
B

Błękitny motocykl crossowy podskakuje na piaszczystych wybojach, które rozciągają się w Kokotowie, za torami prowadzącymi na wschód. Pierwszy przystanek kolejowy za Krakowem świeci pustkami. Nieopodal od autostrady A4 odbija trasa S7, która w świetlanej przyszłości ma być wschodnią obwodnicą miasta, ale na razie urywa się smętnie dwa kilometry dalej.

Widać stąd kombinat w Nowej Hucie i krakowską elektrociepłownię. Na prawo, po drugiej stronie wielkiej łąki, trwa budowa wielkiej hali. Przez trawę przepruto już pas przyszłej drogi. W upalne lipcowe popołudnie brzęczą pasikoniki i linia wysokiego napięcia.

Za rok nowa hala zamieni się tymczasowo w wielką zakrystię. Obok powstanie polowy ołtarz. Na podkrakowską łąkę – formalnie położoną na terenie wsi Brzegi – wjedzie papamobile z papieżem Franciszkiem.

Zegar kardynała

Oficjalnie wielkie...

14953

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]