Reklama

Pustka po Balcerowiczu

Pustka po Balcerowiczu

18.12.2006
Czyta się kilka minut
Najpierw Andrzej Lepper, a za nim politycy PiS powtarzali mantrę: "Balcerowicz musi odejść. I Balcerowicz odchodzi.
1

10 stycznia 2007 r. przestaje być prezesem Narodowego Banku Polskiego i szefem Rady Polityki Pieniężnej. Po nim nastąpi pustka. Po niespodziewanej rezygnacji dwudniowego kandydata, prof. Jana Sulmickiego, kandydata nie ma, co oznacza, że 11 stycznia nie będzie prezesa NBP. Do 10 stycznia zostało bowiem niewiele dni roboczych i nie ma na ten czas zaplanowanego posiedzenia Sejmu. A prezes NBP jest powoływany przez Sejm na wniosek Prezydenta RP na sześcioletnią kadencję i wprawdzie w sytuacji funkcjonowania koalicji PiS z przystawkami jest to zapewne tylko formalność, ale formalność czasochłonna. Kandydata bowiem powinna zaopiniować Komisja Finansów, a kluby poszczególnych partii mają prawo poddać go przesłuchaniu. Jak się wydaje, tego - nawet nadludzkim wysiłkiem - nie da się zrobić w czasie, jakim dysponujemy.

Skutki braku prezesa banku centralnego mogą być,...

1300

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]