Reklama

Państwo ślepe na jedno oko

Państwo ślepe na jedno oko

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Belka? Ma naprawić szkodę, a potem odejść. Tusk? Polityka ciepłej wody w kranie kończy się klęską mentalną i polityczną.
Jerzy Hausner na konwencji Partii Demokratycznej demokraci.pl, Warszawa, 10 stycznia 2009 r. Fot. Jacek Wajszczak / REPORTER
P

PAWEŁ RESZKA: Mamy problem po opublikowaniu rozmowy prezesa NBP z ministrem spraw wewnętrznych?

JERZY HAUSNER: Tak. Rozmowa wywołała znaczącą szkodę. Jej efektem jest obniżenie wiarygodności NBP jako niezależnej instytucji publicznej, instytucji szczególnego publicznego zaufania.

Taka rozmowa była dopuszczalna?

Nie powinna mieć miejsca. Ale to nie jest teraz najważniejsze.

Co jest ważne?

Jako członek Rady Polityki Pieniężnej muszę i chcę przyjąć na siebie współodpowiedzialność za zaistniałą sytuację i próbować odbudowywać zaufanie do NBP. Mówię jasno: to Marek Belka wywołał problem, ale jestem gotów z nim współpracować, aby problem rozwiązać.

To, co zrobił prezes Belka, było działaniem w przestrzeni publicznej? Spotkał się z szefem MSW, rozmawiał z nim o deficycie,...

20761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]