Reklama

Wiele pytań, mało odpowiedzi

Wiele pytań, mało odpowiedzi

04.07.2006
Czyta się kilka minut
Sprawa pani wicepremier z wolna staje się materiałem na thriller sensacyjno-polityczny. Obok zasadniczych zagadek, które rozwiązać musiałby zatrudniony przez autora detektyw (współpracowała czy nie, a jeżeli nie, kto całą aferę zmontował i jakie miał cele?), w sprawie występuje jednak także wątek ekonomiczny.
rys. A. Pieniek
N

Nie od rzeczy jest bowiem zapytać: czy dokonana w tym trybie dymisja pani wicepremier i minister finansów, która miała wdrażać ważkie reformy, nie szkodzi polskiej gospodarce? Dla mnie to pytanie ma znaczenie zasadnicze. Niestety, odpowiedź na nie w dużym stopniu zależy od rozwiązania zagadek politycznych.

Lęki Marcinkiewicza

Premier Marcinkiewicz najpierw, pospiesznie, prof. Gilowską zdymisjonował, aby w trzy dni później oświadczyć, że "wniosek o lustrację Zyty Gilowskiej stanowi część gry politycznej (nie wyjaśnił jakiej - przyp. MZ), która komplikuje realizację polskich szans gospodarczych". Komplikacje te - zdaniem szefa rządu - dotyczą wprowadzenia zmian podatkowych, "uderzających w ogromne grupy interesów, i to już nie jest liczone w złotówkach ani nawet nie jest liczone w milionach złotych, ale liczone jest w miliardach...

7715

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]