Reklama

Psie Wyspy

Psie Wyspy

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Ludzie dali sobie wmówić, że religia jest zbiorem legend, które nie mają żadnego znaczenia dla ludzkiego życia. Mit nauki, która wykazała fałszywość religii, a przynajmniej zepchnęła ją na daleki margines, jest tu niemal powszechny. Zresztą ignorancja nauki niemal dorównuje ignorancji religijnej.
E

Ekspres Tarnów-Warszawa, 18 marca 2010 r.

Gdy wybieram się w podróż, zwykle zabieram ze sobą jakąś robotę. Po pierwsze, dlatego, że i tak jej (roboty) nigdy nie ubywa: nowe zobowiązania narastają szybciej, niż jestem w stanie je wykonywać i, po drugie, dobrze jest, gdy przygody podróży mieszają się z przygodami intelektualnymi. Staram się tylko, żeby przedmiot pracy był na tyle łatwy, by uprzyjemniał podróż, a nie ją utrudniał, i by nie wymagał zbyt wielu materiałów pomocniczych. To ostatnie wymaganie jest obecnie łatwe do spełnienia - ładuję do mojego sony readera odpowiednie artykuły lub nawet książki i mam wszystko, czego mi potrzeba.

Tym razem zabrałem ze sobą historię rachunku prawdopodobieństwa. Ten dział Matematyki od dawna mnie interesuje ze względu zarówno na własne prace matematyczne, jak i na jego aspekty...

20723

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]