Reklama

Tak upadają rządy

Tak upadają rządy

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Longin Komołowski: Kryzys, emerytury pomostowe, wiek emerytalny, niezrealizowanie wielu deklaracji wyborczych to nie wszystko. Problemem PO jest zachowanie wielu działaczy w terenie i pycha, wynikające z pewności władzy.
Czwarty dzień protestów związkowych przeciwko polityce rządu, Warszawa, 14 września 2013 r. Fot. Adam Dauksza / FORUM
C

CEZARY MICHALSKI: Uważa Pan, że protesty w Warszawie to sukces związków zawodowych? Czy ich konsekwencją może być powrót do negocjacji z rządem, czy raczej zaostrzenie konfliktu?
LONGIN KOMOŁOWSKI:
Tak jak się spodziewałem, do Warszawy zjechało bardzo dużo związkowców, reprezentujących różne, często konkurujące z sobą centrale związkowe. Także z sondaży wynika, że akcja cieszyła się dużym poparciem społecznym. Jednak poza Sławomirem Rybickim z Kancelarii Prezydenta żaden z ministrów nie wyszedł do związkowców. Odbiór takiej postawy rządzących łatwo przewidzieć.
Osobiście uważam, że nie wolno przerywać dialogu społecznego. A może by pracodawcy zaproponowali związkom wznowienie dialogu dwustronnego, tak jak to już w przeszłości bywało, w koniecznych momentach zaś dołączałby do nich rząd? Od czegoś trzeba zacząć...
Z kręgów rządowych można było...

18315

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]