Reklama

Prezes się dąsa, czyli gdzie Przemyśl, gdzie Harlow

Prezes się dąsa, czyli gdzie Przemyśl, gdzie Harlow

12.09.2016
Czyta się kilka minut
5 września przed sejmową komisją mniejszości narodowych i etnicznych wystąpił Piotr Tyma. Prezes Związku Ukraińców w Polsce przekazał prosty komunikat: „Boimy się!”. Usłyszał odpowiedzi w stylu: „Ale daj pan spokój, przecież nie ma czego!”.
Przemyśl, 26 czerwca 2016 r. Fot. Anna Fortuna / PORTAL PRZEMYSKI
T

Tyma mówił o czerwcowej procesji greckokatolickiej w Przemyślu, zatrzymanej i zelżonej przez grupę mężczyzn. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii – choć wierni czczący pamięć naszych sojuszników, żołnierzy Semena Petlury, chodzą na cmentarz wojskowy w Pikulicach rok w rok od przedwojnia (z przerwą na komunizm, ma się rozumieć).

Pan minister nie przemyślał
Szczegółowo pisałem o tym wszystkim w tekście „Przemyśl, panie ministrze”. Przemyśl, a nie zareaguj, bo liczyć na reakcję szefa MSW w niewygodnej dla niego sprawie to jak rzucać grochem o ścianę.

Przypomnę fakty: procesja została zatrzymana. Doszło do szarpaniny. Uczestnicy słuchali, że mają „wyp….”, że są z nich „rezuny”, a także, że należy „je… UPA i Banderę”. Upadła flaga cerkiewna, z...

7317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

I dlatego ta krew, która w końcu się przeleje, spadnie na jego sumienie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]