Reklama

Pożytek z pcheł

Pożytek z pcheł

27.09.2011
Czyta się kilka minut
W nie lada tarapaty popadł śpiewak Peter z nadbałtyckiego miasteczka o uliczkach tak wąskich, że ledwo mogły się na nich minąć dwie przekupki lub dwie fury z węglem.
W

Wczoraj okno na poddaszu, gdzie mieszkał, nagle się otwarło uderzone podmuchem wiatru i uderzyło w kałamarz, którego zawartość wylała się prosto na nuty. A oto teraz chór, w którym śpiewa, stoi przed publicznością zgromadzoną w pałacu arcybiskupa, a dyrygent, Ponury Fryderyk, za chwilę da sygnał, by zabrzmiało "Alleluja" Haendla. Czy dojdzie do katastrofy? Dyrygent przecież wprost marzy, żeby wyrzucić biednego muzyka na bruk, albo i wsadzić do piwnicy ze szczurami i zgniłą kapustą - a taką kompromitacją Peter dostarczy mu świetnego pretekstu.

Na szczęście z pomocą panu pospieszy jego dzielny ogniście rudy kocur Hans i cała gromada mieszkających w jego sierści pcheł. W nocy Hans i przywódczyni pcheł, niemłoda, ale skoczna Andaluzja, uknuli sprytny plan, którego trzonem było zakradnięcie się do domu Ponurego Fryderyka. A że owady okazały się o wiele bardziej...

1382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]