Reklama

Ładowanie...

Swojskie unisono

31.10.2017
Czyta się kilka minut
Z muzyką w naszych kościołach nie jest najlepiej. Dlaczego? Czy są sposoby, żeby to zmienić?
Koncert organowy Roberta Grudnia, kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi, październik 2013 r. / Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Koncert organowy Roberta Grudnia, kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi, październik 2013 r. / Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
J

Jest sobota, 8 sierpnia 2015 r. W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu odbywa się uroczystość wręczenia Nagrody Pasierba za prezentowanie wartości chrześcijańskich i humanistycznych w swojej działalności. Statuetkę odbiera ks. Zdzisław Ossowski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej w Osieku, organizator Festiwalu Gospel.

Atmosfera jest podniosła. Zgromadzeni przed ołtarzem nieco spięci, pod krawatami, w swoich przemówieniach trochę się mylą, czytają z kartki. Za to ks. Ossowski na luzie: bez koloratki, w koszuli rozpiętej pod szyją. Życzy zgromadzonym wiele radości.


Czytaj także:

Ks. Adam Boniecki: W instrukcji episkopatu o muzyce kościelnej szukałem choć małego przypisu uwzględniającego nas, księży mało muzykalnych...


Wtedy zaczyna występ...

19363

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]