Reklama

Potlacz Zapatero

Potlacz Zapatero

03.02.2009
Czyta się kilka minut
Ci, którzy mają pracę, powinni jak najwięcej konsumować" - tymi słowy nieoceniony José Luis Rodriguez Zapatero objawił niezawodny sposób na uporanie się z kryzysem. Jedyne wyjście. Zaiste, kapitalne podsumowanie ostatnich kilkunastu lat narkotycznego kapitalizmu.
Z

Zapożycz się na śmierć! Pamiętaj, że to dobry uczynek: jednocześnie pomagasz innym zrobić tak samo. Teraz już nie możesz przestać, bo wszystko się zawali. Konsumpcjonistyczna zbiorowa eutanazja najwyższym stadium systemu.

A ja jestem furman, furman

Co zarobię, to przeturlam

(ciekawe, jak to jest po kastylijsku)

Klin klinem, nieważne, że niebawem obudzisz się martwy. Poleżysz w dobrym towarzystwie.

"Gospodarka to przede wszystkim stan umysłu" - obwieścił hiszpański premier. Oby Zapatero miał rację. W takim przypadku już osiągnęlibyśmy dno.

585

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]