Reklama

Polska do zjedzenia

Polska do zjedzenia

11.12.2016
Czyta się kilka minut
Czy możemy chcieć, żeby cały świat wiedział, co to jest kumpiak, skoro sami Polacy tego nie wiedzą?
Kolacja EatPoland, w środku Monika Brzywczy. Berlin, wrzesień 2016 r. Fot. Krzysztof Kozanowski / USTA MAGAZYN
Z

Z czym kojarzy ci się kulinarnie Polska?

– Z niczym.

– Naprawdę?

– Serio, nie mam pojęcia, co się u was jada. Macie na przykład grzyby?

Jest jesienny weekend, a w Polsce trwa w najlepsze sezon grzybowy. Konwersacja toczy się niespełna sto kilometrów od polskiej granicy – w Berlinie, w dzielnicy Wedding, w pustawej sali na tle udekorowanego jesiennymi kwiatami stołu. Aktualny numer miesięcznika „Exberliner” poświęcono polskiej populacji w tym mieście, skrzętnie odnotowując, że jest ona już drugą po tureckiej pod względem liczebności. Budynek z czerwonej cegły o trzech podwórzach, w którym znajduje się sala, kiedyś był fabryką narzędzi. Teraz służy jako „nietypowa przestrzeń coworkingowa”, gdzie na zmianę pracuje się, imprezuje, praktykuje jogę – albo wynajmuje pomieszczenia na inne cele. Idealnie pasował na kolację promującą Polskę.

Foodie...

9561

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]