Reklama

Ładowanie...

Politycy jak Kargule

04.05.2013
Czyta się kilka minut
Jedni rządzą, inni wymyślają prawo, jeszcze inni rozsądzają spory. Na tym polega podział władzy zapisany w polskiej Konstytucji.
D

Dlatego jest źle, jeśli politycy prawem kaduka włażą na nie swoje poletko. W ostatnich miesiącach słyszymy ciągle: „Gdy ja będę u władzy, posadzę ich”, „Gdy my będziemy rządzić, sprawiedliwość zatryumfuje”, „Ten wyrok jest niedobry, zachęca do brania łapówek, taką mamy dziś władzę, ale to się zmieni”.
To ostatnie stwierdzenie tyczy się wyroku sądu apelacyjnego, który zwalnia od odpowiedzialności karnej byłą posłankę PO Beatę Sawicką.
Wszyscy widzieli, jak Sawicka brała łapówkę. Sąd również nazwał rzeczy po imieniu. Orzekł tylko, że CBA zastosowało niedopuszczalne metody prowokacji. Sąd orzekł i basta. Żaden polityk – z rządu czy z opozycji – nie ma i nie może mieć mocy do zmieniania jego wyroków, decydowania o tym, co jest sprawiedliwe, z którym werdyktem będzie się zgadzał, a który go nie dotyczy. To nie jego działka. Chyba że chce być monarchą absolutnym albo kandydatem...

1186

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]