Reklama

Afera i grząski grunt

Afera i grząski grunt

03.04.2015
Czyta się kilka minut
Wyrok na Mariusza Kamińskiego tak naprawdę dotyczy granic działania służb specjalnych. Odpowiada na pytanie, czy łowiąc przestępców, mają prawo do przestępstwa prowokować.
Mariusz Kamiński, Warszawa, czerwiec 2014 r. Fot. Krystian Maj / FORUM
T

Trzy lata więzienia i zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez dekadę – na tyle warszawski sąd skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Podobne wyroki usłyszeli współpracownicy wiceprezesa PiS, którzy wraz z nim zajmowali się aferą gruntową w 2007 r.

Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości w rządzie PO, obecnie poseł opozycji, proponuje w związku z tym eksperyment myślowy: – Dowiaduje się pan, że w jakimś kraju w roku wyborów skazano na więzienie wiceprezesa partii opozycyjnej. Sprawa jest sprzed lat, a wyrok dotyczy korupcji. Tyle że wiceprezes nawet przez przeciwników uważany jest za modelowo uczciwego człowieka, korupcji się nie dopuścił, ale ją ścigał. Co pan myśli o takim kraju?

Czy to oznacza, że władza może w Polsce naciskać na sąd? – Nie twierdzę, że ktoś do sędziego dzwonił – mówi Gowin. – Sędziowie są jednak ludźmi ze swoimi poglądami. Znam to...

13597

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]