Po co nam to było

Po zmianie ustawy o IPN i wspólnym oświadczeniu premierów Izraela i Polski wszyscy powinni być zadowoleni – tylko dlaczego trudno czuć ulgę?

Reklama

Po co nam to było

Po co nam to było

02.07.2018
Czyta się kilka minut
Po zmianie ustawy o IPN i wspólnym oświadczeniu premierów Izraela i Polski wszyscy powinni być zadowoleni – tylko dlaczego trudno czuć ulgę?
Przed Marszem Pamięci w rocznicę likwidacji krakowskiego getta, Kraków, plac Bohaterów Getta, marzec 2014 r. BEATA ZAWRZEL / REPORTER
D

Długo będziemy dochodzić, domysłami łatając materię przecieków, jakie były szczegóły przygotowań do błyskawicznej operacji uchwalenia przez obie izby parlamentu poprawek do styczniowej nowelizacji ustawy i jak się udało poskładać w jedną całość krzyżujące się interesy różnych frakcji politycznych w obu krajach – tym bardziej że rzecz odbyła się z rzadko spotykaną w Polsce dyskrecją. Co doprowadziło do szokująco sprawnego wyrzucenia na śmietnik zapisów przez tyle miesięcy sprzedawanych nam jako sedno polskiej racji stanu w wojnie na narracje historyczne?

Postawa petentów, pokornie proszących o wytłumaczenie nam tej „ustawki” Polski z Izraelem – czy ściślej: premierów obu krajów wraz z ich zapleczem politycznym – to czynność dość upokarzająca dla obywatelskiego rozumu w sprawie, która przecież rozpalała publiczne dyskusje przez dłuższy czas. Odwraca też uwagę od tego, co...

8998

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

co za pytanie - nam wiadomo, po nic - a po co autorom tego scenariusza też wiadomo - inna sprawa, że się pomylili w kalkulacjach i walnęli sami siebie w czółko, nas przy okazji obciążając rachunkami za swe rozróby

Jaki jest pożytek z ustawy, której zapis był martwy? Egzekwowanie penalizacji poza Polską za antypolonizm i za przypisywanie Polsce i Narodowi udziału w holokauście było z góry skazane na niepowodzenie. A teraz można przejawy antypolonizmu ścigać na równi z antysemityzmem, co właśnie sami Żydzi uznali za uprawnione i słuszne. Po prostu majstersztyk naszej dyplomacji :D Wrogowie Polski, także i ci tu, wyją teraz jak psy do Księżyca :D :D

jak dościgniesz to daj znać - tylko się po drodze o własne kłapcie nie potknij

bo razie skomlenie tylko słychać...

Pozytek z ustawy mają ci, którzy kiedys w ramach antypolonizmu, który zawsze cechował Żydów w Izraelu, w USA i we Francji, przebąkiwali o polskim antysemityzmie i zbrodniach polskich na Żydach w czasie wojny i po wojnie, ścigani następnie przez polskie placówki dyplomatyczne (w jednej takiej akcji polskiej ambasady w Paryżu brałam udział), dziś mają na to zielone swiatło. I może o to właśnie chodziło? Cały czas mam wrazenie, ze mamy do czynienia z podstępną szajką agentów i wrogów Polski, a nie banda idiotów, której inni idioci dali władze.

agentów i idiotów

Zgoda co do agentów, agentów wpływu i innych w tym rodzaju. Idiotami nie są. Doskonale sobie radzą osiągając swoje cele, głównie finansowe oczywiście. Robią to z pełną świadomością. Rozmontowali władzę sądowniczą w jednym celu. Kto potwierdza legalność wyborów? Sąd Najwyższy. Potem kto im podskoczy? Już manipulują przy kodeksie wyborczym do Rady Europy. Przecież trzeba zapewnić dobre apanaże najbardziej zasłużonym. Może nawet geniusz nie rozróżniający kornika od posypki na ciasto będzie zasiadał i decydował tam? No może za dużo powiedziane, ale kaskę będzie tulił w EURO. Wystarczy spojrzeć na Czarneckiego, jak go uwierać zaczęło kiedy apanaże z RE się skończyły w sporej kwocie. o ale ten potrafi się znaleźć wszędzie. teraz z niego siatkarz i olimpijczyk się zrobił. Też odpowiednia kasa płynie z tych funkcji.

tak wśród wybranych, jak i wybierających - na życzenie służę nazwiskami, z przyczyn oczywistych z tej pierwszej grupy

Lepiej dać spokój. Nie po to Pan Prezydent "ułaskawiał" swoich kolesi od służb, kiedy tylko nastał, żeby oni teraz bezczynnie patrzyli na dyskusje Polaków. Na wizyty w dzisiejszym UB już jestem za stary. Poza tym dziś, pewno, nie bawiły by mnie.

na strach przed tą bolszewicką bandą złodziei i oszustów mnie Pan nie namówi

Pytanie - po co nam to bylo ? Polski rzad robi sobie kuku i sie z tego cieszy, bo lubi tanczyc - krok do przodu, dwa w tyl (2 na 1), czyli pisowski discofox . A w ramach suwerennosci i wstawania z kolan polska ustawe pisano w osrodku Mossadu, wywolujac stare demony i upiory na linii Izrael-Polska.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]