Reklama

Płot

Płot

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Koszą, piłują, instalują, odbijają oraz wiercą. Dlaczego akurat przy tej ławce? I co to ma być? Płot jakiś? Trzeba uciekać!
Z

Zbieram notesy, kartki, ołówki. Dokąd? Miasto zmienia się w labirynt. Każda kamienica, blok chce się oddzielić od reszty, schować za parkanem. Tam ułuda innego świata. Sezam, do którego można się przekraść, tylko znając tajemniczy kod do domofonu.
Coraz mniej mamy wspólnego. Wybetonowane ścieżki, coraz węższe, coraz bardziej kręte. Uliczki pełne aut, że utykają śmieciarki i polewaczki. Przybywa ekskluzywności, zaś w dziedzinie ławek deficyt narasta gwałtownie.
Jest ławka! I to w cieniu. Znów wyciągam notesy, które miałem dziś porządkować. Ten jest stary. Jeszcze z czasów, kiedy miasto Donieck było ukraińskie. Teoretycznie, bo bunt złych już narastał. Wieszali flagi, zajmowali budynki. Noce były straszne – gdy uzbrojone w kije bandy przejmowały miasto na własność.
Mieszkałem w ponurej, taniej kawalerce przy ulicy Czeluskinców i cieszyłem się, gdy nie musiałem spacerować...

4400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]