Reklama

"Playing The Angel"

"Playing The Angel"

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Listopad. Miesiąc z tych najokrutniejszych. Nowa płyta Depeche Mode w jego klimat wpisuje się idealnie. Pain And Suffering In Various Tempos - głosi podtytuł; ból i cierpienie w różnych tempach. W interpretacji klasyków elektronicznego rocka.
O

Od wydania poprzedniego albumu minęły cztery lata. Wystarczająco długo, by świat kilkakrotnie obiegły plotki o rychłym rozpadzie grupy. Najskrupulatniejsi kronikarze jej dokonań nie są zapewne w stanie określić, który to już raz. Fenomen Depeche Mode polega na tym, że w atmosferze gniewu, kłótni i osobistych problemów muzyków powstają ich najbardziej niepokojące, a zarazem najlepsze płyty. Na skraju rozwiązania byli przed przełomową “Black Celebration" w 1986 r. W trakcie powstawania “Songs Of Faith And Devotion" wokalista Dave Gahan sięgał autodestrukcyjnego dna. Na “Ultrze" odcisnęły się trudy jego narkotykowego odwyku i piętno samobójczej próby.

“Playing The Angel", jedenaste studyjne dzieło zespołu, również rodziło się w bólach. Dwie osobowości pokroju Gahana i Martina Gore’a, lidera i kompozytora większości utworów, trio z trudem potrafi pomieścić....

2291

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]