Reklama

Pielgrzymka na odsiecz wierze

Pielgrzymka na odsiecz wierze

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Puste kościoły, topniejące grono duszpasterzy i nasilający się konflikt hierarchii ze świeckimi, żądającymi reform kościelnego aparatu: austriaccy katolicy od dawna czekali, aż papież podejmie kroki w kierunku zażegnania tych bolączek. Benedykt XVI nie przybył jednak, by porządkować, lecz by przypomnieć o sensie chrześcijaństwa.
Papież błogosławi wiernych po przyjeździe do Mariazell, 8 września 2007 r.
O

Oprawa papieskiej wizyty w Austrii byłaby właściwie bez zarzutu: dla tradycjonalistów plakaty, chorągiewki, kwiaty i szkolny chór; dla zwolenników nowoczesności zdjęcie Papieża jako tapeta na komórkę, sms-y z cytatami z jego publikacji czy internetowa witryna poświęcona pielgrzymce. Dla wszystkich: kilkanaście godzin telewizyjnych transmisji kolejnych punktów pielgrzymki, dyskusje, reportaże. Oprawa byłaby wręcz idealna, gdyby nie nietypowa jak na początek września aura.

Obraz zniknął

Piątek. Przeziębionego i zachrypniętego Benedykta XVI Wiedeń wita strugami deszczu i temperaturą poniżej 10 stopni. Oficjalne powitanie na podwiedeńskim lotnisku Schwechat przeniesiono pod dach przygotowanego na wszelki wypadek hangaru. Prezydent Heinz Fischer życzy Papieżowi, by podczas pielgrzymki czuł się na austriackiej ziemi jak we własnej...

14532

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]