Reklama

Pandemia niesolidarnych

Pandemia niesolidarnych

z Wiednia
22.11.2021
Czyta się kilka minut
Rekordowy wzrost zakażeń zmusza austriacki rząd do radykalnych kroków. Po eksperymencie z lockdownem dla niezaszczepionych wprowadzono lockdown dla wszystkich. Od lutego 2022 r. szczepienie na covid ma być obowiązkowe.
Kontrola paszportów covidowych na kiermaszu przedświątecznym w Innsbrucku, 15 listopada 2021 r. Jan Hetfleisch / Getty Images
D

Dziesięć, dwanaście, wreszcie w czwartek 18 listopada ponad piętnaście tysięcy nowych zakażeń – austriacka Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności melduje codziennie coraz wyższe, zatrważające dane. Uwzględniając liczbę ludności to tak, jakby w Polsce notowano codziennie ponad 60 tys. nowych infekcji. Z tendencją rosnącą.

Statystyczny wskaźnik zachorowań – pokazujący ich liczbę na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia – w połowie listopada Anno Domini 2021 zbliżał się w Austrii do tysiąca.

To wróżyło zapaść systemu ochrony zdrowia oraz kolejne straty dla gospodarki i budżetu. A także dalszą polityczną polaryzację i erozję społecznej solidarności. Oraz zapowiedź kolejnych fal pandemii, jeśli i tym razem nie uda się odwrócić trendu, czyli wydatnie podnieść odsetka zaszczepionych obywateli.

Nieudana próba

Aby wyhamować lawinowy wzrost zakażeń, najpierw...

11500

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]