Reklama

Trudniejszą drogą

Trudniejszą drogą

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Po obu stronach ulicy płynie rzeka młodych ludzi. Dziś obowiązuje jedyny właściwy kierunek ruchu, na Błonia. Niosą transparenty: Ciechanów, Radom, Lublin. Na niektórych wypisano hasła po niemiecku: "Wir lieben unseren Papst. Powiewają flagi Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii i Niemiec.
fot. G. Kozakiewicz
P

Przed wejściem do sektorów ustawiono kontenery, do których można wrzucać kamienie z wypisanym imieniem, nazwiskiem i miejscowością. Gosia Kawka z Częstochowy wrzuca kamyk - niewielki, bo organizatorzy prosili, żeby waga nie przekraczała trzystu gramów. Wraz z innymi posłuży on do budowy fundamentów Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W sektorach trwa oczekiwanie na Benedykta XVI. Jeszcze niedawno organizatorzy spodziewali się 200 tys. uczestników. Tuż przed przyjazdem Papieża ogłoszą, że na Błoniach czuwa trzy razy tyle pielgrzymów.

Na początek sektory ćwiczą okrzyki i śpiewy: "Gloria Tibi Domine" oraz hymn spotkania: "Nie lękajcie się". Na telebimach można obejrzeć skrótowe żywoty świętych - legionisty Floriana, biskupa Stanisława czy Brata Alberta. Na scenie występują również świeccy, żeby opowiedzieć o swoim życiu. Małgorzata i Przemek...

7015

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]