Godzina Sebastiana Kurza

Zdusił w kraju epidemię, teraz mówi o nowej normalności. Austriacki kanclerz nie zdradza jednak, jak może ona wyglądać. Ale czy ktoś w ogóle to wie?

Reklama

Godzina Sebastiana Kurza

Godzina Sebastiana Kurza

z Wiednia
25.05.2020
Czyta się kilka minut
Zdusił w kraju epidemię, teraz mówi o nowej normalności. Austriacki kanclerz nie zdradza jednak, jak może ona wyglądać. Ale czy ktoś w ogóle to wie?
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz, kwiecień 2020 r. / HELMUT FOHRINGER / APA / EAST NEWS
Z

Zaczęło się od tyrolskiego kurortu narciarskiego Ischgl, skąd – jak dziś już wiemy – koronawirus rozprzestrzenił się po całej Austrii, a także po części europejskiego kontynentu. Potem były szybkie decyzje i zdecydowane działania władz w Wiedniu, dzięki którym Austria uniknęła losu, jaki spotkał wiele innych krajów – na czele z zapaścią służby zdrowia i licznymi ofiarami.

Dziś dane wskazują na to, że COVID-19 jest nad Dunajem pod kontrolą, a kraj stopniowo wybudza się z dwumiesięcznego odrętwienia. Zdecydowana większość austriackiego społeczeństwa uważa, że ogólnokrajowa izolacja była słuszną drogą. Bilans strat i zysków może tę opinię potwierdzić lub zmienić.

U źródeł, czyli Ischgl

Wszystko zaczęło się, jak powiedziano, od alpejskich ośrodków sportów zimowych, dokąd w początkach marca białe szaleństwo jak co roku ściągnęło dziesiątki tysięcy narciarzy z całej...

17390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]