Reklama

Barka według Benedykta

Barka według Benedykta

01.05.2005
Czyta się kilka minut
W minionych dniach kard. Joseph Ratzinger dwa razy opisywał Kościół jako łódź miotaną falami. Elektorzy wybrali zatem nie tylko prawdziwego Papieża i Głowę Kolegium Biskupiego, ale również - Sternika, który ma bezpiecznie poprowadzić Okręt do portu.
W

W poniedziałek 18 kwietnia, nad ranem, kardynałowie zebrali się w kaplicy Św. Sebastiana, aby przywdziać szaty liturgiczne. O godzinie 10.00 w Bazylice Św. Piotra koncelebrowali Mszę pro eligendo Romano Pontifice, o wybór papieża. Prosili również za Jana Pawła II, który “prowadził na Ziemi lud z miłością apostolską, aby spoczywał w Chrystusie Dobrym Pasterzu, w jego błogosławieństwie, światłości i w pokoju".

Extra omnes

O godzinie 16.30 115 elektorów z 52 krajów modliło się w Auli Błogosławieństw Pałacu Apostolskiego. Stamtąd poprzedzona krucyfiksem procesja ruszyła do Sykstyny; pochód zamykał dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Joseph Ratzinger. Śpiewano litanię do Wszystkich Świętych. Na stołach rozstawionych pod freskami Michała Anioła rozłożono karty do głosowania z napisem: Eligo in Summum Pontificem... Każdy z...

20560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]