Reklama

"Ojcze nasz" i "Al-Fatiha"

"Ojcze nasz" i "Al-Fatiha"

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Po raz czwarty Kościół w Polsce obchodził Dzień Islamu (26 stycznia). To pionierska inicjatywa; taki Dzień świętowany jest tylko w naszym kraju.
-

- To inicjatywa pożyteczna zarówno dla muzułmanów, jak i dla Kościoła - powiedział “Tygodnikowi" imam Selim Chazbijewicz. - Szczególnie pożyteczna, bo wychodzi od Kościoła rzymskiego, który ma bardzo jednolitą strukturę, podczas gdy islam podzielony jest na różne nurty i odłamy. Jestem przekonany, że na Dniu Islamu zyskają ci muzułmanie, którzy pragną dialogu i pojednania - a tacy wyznawcy islamu stanowią większość. Zyskujemy zresztą nie tylko w wymiarze ziemskim, ale i duchowym. Podczas tegorocznych uroczystości w Warszawie udało nam się wypracować nawet coś na kształt wspólnej liturgii słowa.

Organizatorami Dnia są Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi (działa w ramach Rady ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski) oraz Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów. Celem jest przełamywanie wzajemnych uprzedzeń i poszukiwanie elementów...

6598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]