Reklama

Najpierw musicie zabić mnie

Najpierw musicie zabić mnie

25.07.2017
Czyta się kilka minut
Po każdym zamachu potępia islamskich terrorystów. I tak słyszy: „Zdechniesz”.
Youssef Chadid, imam w Poznaniu, 2015 r. PIOTR SKÓRNICKI / AGENCJA GAZETA
G

Grożą imamowi w Poznaniu. Przez telefon, w środku nocy: „Wszyscy zdechniecie”.

W esemesach: „Gnido marokańska, zapamiętaj sobie raz na zawsze, że Polska nigdy nie będzie islamska!”.

Na Facebooku: „Wyp... z Polski”.

Youssef Chadid, poznański imam i dyrektor Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, dostaje pogróżki od ponad dwóch lat. Odkąd tylko w Europie islamiści zaczęli dokonywać zamachów.

Niewierne psy nie patrzą

Lektor: „Muzułmańskie centra to sprytny wybieg, jeśli nie można wybudować meczetu. Takie centrum nie kłuje w oczy. Jesteśmy rozgrywani przez tych ludzi”.

Tak zaczyna się sześciominutowy film demaskujący „wrogą” działalność Centrum w Poznaniu. Do „tych ludzi”, przez których „jesteśmy rozgrywani”, lektor zalicza imama Youssefa Chadida. Na dowód prowadzenia przez imama dżihadu streszcza jego rzekomy wykład o „dżizji” –...

15670

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]