Reklama

Normalni contra in vitro

07.04.2009
Czyta się kilka minut
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zarejestrował niedawno Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Contra in vitro". Jego członkowie postulują całkowity zakaz przeprowadzania zabiegów in vitro oraz wprowadzenie sankcji karnych. Inicjatywę licznie wspierają ruchy i stowarzyszenia katolickie.
D

Dobrze, że te środowiska nie milczą; są alternatywą dla przeciwników, którzy również zbierają podpisy. Jedyny oficjalny katolicki głos w tej dziedzinie to jak dotąd list Episkopatu Polski z grudnia 2008 r. oraz papieska instrukcja "Dignitas personae". O ile biskupi nie muszą się już czuć osamotnieni, o tyle ich niepokój wzbudza sposób, w jaki "contrainvitrowcy" propagują swoją akcję. "Musimy uświadomić wszystkim, na czym polega zło in vitro!", bo "zawsze jest złamaniem piątego i szóstego przykazania". Kompromis Gowina określają "niezwykle talmudyczną teorię", a posła podejrzewają o "schizofrenię". W kręgu "podejrzanych" znalazł się nawet ks. Franciszek Longchamps de Berier z zespołu bioetycznego przy Radzie Ministrów, "za brak głośnego sprzeciwu i przedstawienia nauki Kościoła w rekomendacjach dla premiera". Najbardziej przykry jest jednak argument, że "żadna normalna...

1533

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]