Reklama

Niepotrzebne podróże

Niepotrzebne podróże

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Z podróżami jest jak z życiem. Jedni udają, że podróżują. Inni chcieliby podróżować tam, dokąd nie mogą. A jeszcze inni wyjeżdżają, choć wcale nie mają na to ochoty.
S

Statki wycieczkowe kojarzą mi się właśnie z udawaniem podróży. Taki statek płynie po ściśle określonej marszrucie. Urwać można się tylko w porcie albo – gdy ktoś bardzo zdesperowany – w kapoku. Zupełną perwersją są zaś statki trwale zacumowane u nabrzeża. Nad morzem i nad Wisłą trafiają się takie wynalazki. Można tam – powiadają – pić, tańczyć oraz flirtować. A przy okazji kłamać sobie w żywe oczy, że odbywa się jakąś daleką wyprawę. Niby to jest rozsądne – tanio, wygodnie i nad ranem trafia się, przeważnie, do własnego łóżka. A jednak uważam uczestników takich zabaw za dość specyficzną publiczność.
Rzecz nie w gustach nawet, ale w pokrętnej naturze człowieka.
Spotkałem niedawno obywatela bardzo zasmuconego tym, że jego biuro podróży odwołało mu wycieczkę do Egiptu. Skąd smutek? Przecież pojedzie zamiast tego do Grecji, a jak nie – przehula całą sumę na wycieczkowcu...

6267

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]